Fototapety z motywem lasu, drzew

Fototapety las

Lasy to największa ostoja życia na Ziemi. To kwintesencja natury i jej naturalne bogactwo. Ich najważniejszymi roślinami są drzewa. Nie wszyscy z nas uświadamiają sobie, że drzewa to największe rośliny występujące na naszej planecie. Niektóre gatunki należą do długowiecznych i żyją nawet przez kilka tysięcy lat. Bez drzew las nie ...

Fototapety las

Lasy to największa ostoja życia na Ziemi. To kwintesencja natury i jej naturalne bogactwo. Ich najważniejszymi roślinami są drzewa. Nie wszyscy z nas uświadamiają sobie, że drzewa to największe rośliny występujące na naszej planecie. Niektóre gatunki należą do długowiecznych i żyją nawet przez kilka tysięcy lat. Bez drzew las nie istnieje. To one dostarczają nam niezbędnego do życia tlenu. Zapewne dlatego wielu z nas las kojarzy się z dziką przyrodą, czystym i świeżym powietrzem, odpoczynkiem i regeneracją sił.

W miastach mamy namiastkę lasów - parki. Często uciekamy do nich na kilka chwil wytchnienia od miejskiego zgiełku. W domach - w ogródkach przydomowych, na tarasach, na balkonach - hodujemy kolejne ich namiastki - różne gatunki krzewów. Jako część natury, z przyjemnością lgniemy do niej, otaczając się roślinami.

Wielu projektantów, ulegając leśnym inspiracjom, tworzy motywy do fototapet, wykorzystując właśnie las i żyjące w nim drzewa. Drzewa to wdzięczny motyw na fototapety - potrafią być kruche i eteryczne jak brzoza, lub sięgające chmur, ciężkie i monumentalne jak sekwoja czy nasze rodzime, długowieczne dęby. Fototapeta las ożywi każde wnętrze.

Fototapety drzewa - Brzoza jest przepięknym drzewem, trwale kojarzącym się z polskim krajobrazem. Zapewne dlatego tak często uwieczniana jest na obrazach i zdjęciach. Fototapeta z brzozowym lasem na głównej ścianie w salonie może sprawić, że domownikom poprawi się nastrój. Każde spojrzenie na ścianę z fototapetą z brzozowym lasem jest co prawda wirtualnym kontaktem z naturą, jednakże budzącym pozytywne emocje, a przede wszystkim kojącym skołatane codziennym znojem nerwy.

Aranżując dekorację ścian w swoich domach, miłośnicy przyrody w pierwszej kolejności wybiorą fototapety z motywami lasu, dżungli, lasu tropikalnego, puszczy, a nawet miejskiego parku, czy pojedynczego, ale za to malowniczego drzewa. Zmęczeni pełnym pośpiechu i hałasu życiem w mieście, niemalże wszyscy czerpiemy prawdziwą przyjemność z otaczania się widokami natury. Spoglądając na fototapetę z widokiem rozłożystego drzewa, lasu tropikalnego czy amazońskiej dżungli, możemy wyobrażać sobie, że wsłuchujemy się w odwieczny rytm natury. Ściana przyozdobiona fototapetą z motywem brzozowego lasku, uroczyska, zalanej słońcem polany, czy okazałego drzewa nada salonowi, przedpokojowi czy nawet jadalni lub sypialni niepowtarzalnego uroku i charakteru. Będzie stanowić o ich oryginalnym klimacie. Przebywając w tak zaaranżowanym pomieszczeniu można niemalże poczuć, czym tak pięknie pachnie np. brzozowy las.

Więcej

Fototapety z motywem lasu, drzew  Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker