Fototapety do jadalni

Fototapety do jadalni

Posiłek to strawa nie tylko dla ciała, ale i dla oczu. Dlatego dla wielu ludzi jadalnia jest miejscem o szczególnym znaczeniu. Spożywanie posiłków jest przyjemniejsze, gdy odbywa się w gustownie urządzonym wnętrzu. A niewątpliwie fototapety do jadalni tworzą jej niepowtarzalny klimat i nadają jej indywidualnego charakteru. ...

Fototapety do jadalni

Posiłek to strawa nie tylko dla ciała, ale i dla oczu. Dlatego dla wielu ludzi jadalnia jest miejscem o szczególnym znaczeniu. Spożywanie posiłków jest przyjemniejsze, gdy odbywa się w gustownie urządzonym wnętrzu. A niewątpliwie fototapety do jadalni tworzą jej niepowtarzalny klimat i nadają jej indywidualnego charakteru. Dobrze dobrana fototapeta do jadalni stanowi atrakcyjny element jej wystroju. Ładne motywy na fototapetach w jadalni wielu z nas dostarczają doznań równie przyjemnych, co najsmaczniejsza potrawa.

Fototapeta w jadalni to relatywnie tani sposób jej dekoracji. Po kilku latach jej aranżacja może nam spowszednieć. Jednakże przy ograniczonych funduszach finansowych oraz przy chęci aranżowania jadalni w sposób nowoczesny i łatwy do wprowadzania zmian w przyszłości, warto rozważyć inną opcję, a mianowicie fototapety do jadalni. To ważne dla osób, które cenią sobie możliwość zmian w swej istocie właśnie prostych w wykonaniu, szybkich i niedrogich.

W naszej ofercie posiadamy ich bogaty wybór do tego szczególnego miejsca w każdym domu, a mianowicie: lateksowe, winylowe, flizelinowe, samoprzylepne i samoprzylepny canvas (płótno). Bogactwo oferowanych przez nas wzorów fototapet do kuchni i jadalni sprawia, że osoby zainteresowane zmianą w nich na pewno wybiorą taką, której widok będzie sprawiać im przyjemność do czasu, gdy nie zapragną wymienić jej na inną... ;-)
Jakie fototapety są najlepsze do jadalni

Nie wszystkie fototapety nadają się do jadalni. Za najbardziej funkcjonalne fototapety do tego miejsca uważane są fototapety winylowe i fototapety flizelinowe. Są one szczególnie polecane i najczęściej wybierane z uwagi na swoje właściwości techniczne. Jadalnia - często połączona z kuchnią lub salonem - jest niezwykle ważnym pomieszczeniem użytkowym w naszych domach z uwagi na postępujący stopień zużywania się z powodu częstego przebywania w niej (salon codziennego pobytu wszystkich domowników). Według opinii użytkowników w jadalniach najbardziej sprawdzają się właśnie fototapety winylowe i fototapety flizelinowe. W ich strukturze występuje flizelina lub winyl, które wzmacniają jej strukturę.

Fototapeta winylowa jest grubsza niż fototapeta papierowa czy lateksowa. Jest znacznie od nich trwalsza. Nadruk na tapecie winylowej, półmatowy, jest doskonałej jakości. Jest wytrzymała na wilgotność i tłuszcz. Posiada ona różne rodzaje powierzchni: może być wyjątkowo gładka w dotyku (smooth), lub przeciwnie - przypominać piasek (sand) itp.

Fototapeta winylowa z podkładem flizelinowym posiada wszystkie cechy fototapety winylowej, ale w swej strukturze dodatkowo zawiera flizelinę. Flizelina to włókna syntetyczne pokrywające lewą stronę fototapety. Dodatkowy materiał sprawia, że jest ona grubsza (grubość: 350 g) i elastyczna. Dlatego fototapety flizelinowe świetnie się sprawdzają na nierównych powierzchniach, ponieważ kryją ich niedoskonałości. Są łatwe do nakładania na ścianę. Co istotne, równie łatwo też się je usuwa ze ściany. Aby wydłużyć czas jej użytkowania, można zastosować laminat.

Coraz większą popularnością w aranżacjach jadalni cieszy się samoprzylepny canvas (płótno naturalne). To fantastycznie wyglądające fototapety, których struktura przypomina obraz malowany farbą olejną. Są one zrobione z bawełny, o dość dużej gramaturze – 450 g/m2, co sprawia, że bardzo dobrze kryją ścianę.

Na rynku fototapet nowością są fototapety 3d. Są to wydruki z wykorzystaniem wzorów przestrzennych. Optycznie powiększają przestrzeń, nadają jej wrażenia głębi, czyli - udanie "oszukują" naszą wyobraźnię. Fototapety 3d są świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, ponieważ optycznie znacząco powiększają ich przestrzeń. Dzięki fototapetom 3d w sposób niepowtarzalny zmienimy wnętrze.

Fototapety winylowe, fototapety flizelinowe, a także i fototapety 3d są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ są zmywalne, łatwo więc usunąć z nich zarówno kurz, jak i inne zabrudzenia. Można je myć delikatną gąbką lub lekko zwilżoną ściereczką.

Jak wybrać odpowiedni wzór fototapety do jadalni

Wybór właściwego motywu fototapety do jadalni jest nie lada sztuką. To bardzo ważna kwestia, ponieważ będzie on nam towarzyszył przez dłuższy czas przy każdym posiłku. Jak wybrać wzór, by stanowił on ozdobę jadalni, a nie przeciwnie? Otóż należy pamiętać, by pasował on do reszty domu, a przede wszystkim by wpisywał się w nasze indywidualne poczucie estetyki. Do najistotniejszych kryteriów wyboru należą: wymiary fototapety, jej treść i kolorystyka. Wymiary, ponieważ jej wielkość może zdominować jadalnię, treść - zdecydowanie nie powinna odbierać apetytu, a przeciwnie. A kolorystyka wybranej do jadalni fototapety powinna wprawiać nas w dobry nastrój.
Druk fototapet do jadalni

Nowoczesna fototapeta do jadalni wykonana jest z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, przeznaczonych do produkcji fototapet. Drukujemy je na najnowocześniejszych maszynach przeznaczonych do druku wielkoformatowego. Używamy wyłącznie bezpiecznych i ekologicznych tuszy. W tuszach rozpuszczalnikiem jest woda, która nie wydziela żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Fakt, że są bezzapachowe umożliwia zawieszenie fototapety na ścianie w łazience bez jej wietrzenia.

Fototapety winylowe i flizelinowe do łazienki, zadrukowywane tuszami lateksowymi, w przypadku zabrudzeń należy przetrzeć wilgotną gąbką. Nadruk pozostaje bez zmian przez wiele, wiele lat, ponieważ jest odporny na działanie promieni UV, a nawet na uszkodzenia mechaniczne.

Klienci, którzy przy dekorowaniu swych jadalni wykorzystali fototapety, są z tego wyboru zadowoleni, o czym się dowiadujemy z ich opinii.

Samoprzylepne fototapety do jadalni

Fototapety samoprzylepne są szybkim i tanim sposobem na aranżację jadalni i kuchni. Samoprzylepne fototapety do jadalni mogą być wykonywane na indywidualny wymiar podany nam przez zamawiającego. Mogą osiągać rozmiary zarówno panoramiczne, jak i mniejsze rozmiary.

Fototapety samoprzylepne mogą być przyklejone bezpośrednio do ściany, jak i do frontów mebli jadalni, salonu czy kuchni. Są one stosunkowo proste do nałożenia na powierzchnię, dlatego można je nawet samemu przykleić - spód fototapety pokryty jest warstwą kleju, którą przytwierdzamy do podłoża.

Jadalnia przyozdobiona samoprzylepną fototapetą ogromnie zyskuje na swej oryginalności, staje się niepowtarzalnym i pełnym uroku miejscem w każdym domu.

W naszej galerii posiadamy 40 mln zdjęć, więc szansa, że każdy zainteresowany znajdzie w naszej ofercie wzór do swojej łazienki, jest ogromna.

Oferujemy również wykonanie projektów indywidualnych, a także dekoracji z dostarczonych nam prywatnych zdjęć.

Więcej

Fototapety do jadalni  Jest 68 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 68 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 68 elementów

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker