Fototapety do łazienki

Fototapety do łazienki

W większości mieszkań i domów ściany w łazienkach wyłożone są glazurą. Nie sposób odmówić im funkcjonalności, ponieważ są one łatwe do utrzymania w czystości, a przede wszystkim odporne na wilgoć. Jednakże przy ograniczonych funduszach finansowych oraz przy chęci zaaranżowania łazienki w sposób nowoczesny i łatwy do wprowa...

Fototapety do łazienki

W większości mieszkań i domów ściany w łazienkach wyłożone są glazurą. Nie sposób odmówić im funkcjonalności, ponieważ są one łatwe do utrzymania w czystości, a przede wszystkim odporne na wilgoć. Jednakże przy ograniczonych funduszach finansowych oraz przy chęci zaaranżowania łazienki w sposób nowoczesny i łatwy do wprowadzania zmian w przyszłości, warto rozważyć inną opcję, a mianowicie fototapety do łazienki.

To relatywnie tani sposób jej dekoracji. Fototapeta do łazienki niewątpliwie może stanowić atrakcyjny element jej wystroju. Po kilku latach wystrój łazienki wyłożonej jedynie tradycyjnymi kaflami nuży ich użytkowników. Fototapeta do łazienki to niewątpliwie najprostszy i najszybszy, a także niedrogi sposób wprowadzania zmian aranżacyjnych w tym pomieszczeniu.

Bogactwo wzorów fototapet łazienkowych sprawi, że osoby zainteresowane zmianą w swej łazience na pewno wybiorą taką, której widok będzie sprawiać im przyjemność do czasu, gdy nie zapragną wymienić go na inny... ;-)
Jakie fototapety są najlepsze do łazienki

Nie każda fototapeta nadaje się łazienki. Za najbardziej funkcjonalne fototapety do łazienek uważane są fototapety winylowe i fototapety flizelinowe. Są one szczególnie polecane i najczęściej wybierane z uwagi na swoje właściwości techniczne. Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem użytkowym w naszych domach z uwagi na występujący w niej wysoki stopień wilgotności. Według opinii użytkowników w łazienkach najbardziej sprawdzają się właśnie fototapety winylowe i fototapety flizelinowe. W ich strukturze występuje flizelina lub winyl, a to sprawia, że ściana może "oddychać".

Fototapeta winylowa jest grubsza niż fototapeta papierowa czy lateksowa. Jest znacznie od nich trwalsza. Nadruk na tapecie winylowej, półmatowy, jest doskonałej jakości. Jest wytrzymała na wilgotność i tłuszcz. Posiada ona różne rodzaje powierzchni: może być wyjątkowo gładka w dotyku (smooth), lub przeciwnie - przypominać piasek (sand) itp.

Fototapeta winylowa z podkładem fizelinowym. Posiada ona wszystkie cechy fototapety winylowej, ale w swej strukturze dodatkowo zawiera flizelinę. Flizelina to włókna syntetyczne pokrywające lewą stronę fototapety. Dodatkowy materiał sprawia, że jest ona grubsza (grubość: 350 g) i elastyczna. Dlatego fototapety flizelinowe świetnie się sprawdzają na nierównych powierzchniach, ponieważ kryją ich niedoskonałości. Są łatwe do nakładania na ścianę. Co istotne, równie łatwo też się je usuwa ze ściany. Aby wydłużyć czas jej użytkowania, można zastosować laminat.

Fototapety winylowe i fototapety flizelinowe są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ są zmywalne, łatwo więc usunąć z nich zarówno kurz, jak i inne zabrudzenia. Można je myć delikatną gąbką lub lekko zwilżoną ściereczką.
Jak wybrać odpowiedni wzór fototapety do łazienki

Ważną kwestią jest wybór odpowiedniego wzoru fototapety do łazienki, ponieważ będzie on nam towarzyszył przez dłuższy czas. Należy także pamiętać, by pasował on do reszty domu, a przede wszystkim by wpisywał się on w nasze indywidualne poczucie estetyki. Widok kojarzący się nam z relaksem, miło spędzonym w przeszłości czasem może stanowić dobrą tematykę na wzór fototapety łazienkowej. Wielu klientów wybiera widok plaży, muszli, roślin i zwierząt morskich. Ale są i tacy, którzy poszukują widoku lasu, polany, kamieni, a nawet symboli o różnych znaczeniach.
Druk fototapet do łazienki

Nowoczesna fototapeta do łazienki wykonana jest z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, przeznaczonych do produkcji fototapet. Drukujemy je na najnowocześniejszych maszynach przeznaczonych do druku wielkoformatowego. Używamy wyłącznie bezpiecznych i ekologicznych tuszy. W tuszach rozpuszczalnikiem jest woda, która nie wydziela żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Fakt, że są bezzapachowe umożliwia zawieszenie fototapety na ścianie w łazience bez jej wietrzenia.

Fototapety winylowe i flizelinowe do łazienki, zadrukowywane tuszami lateksowymi, w przypadku zabrudzeń należy przetrzeć wilgotną gąbką. Nadruk pozostaje bez zmian przez wiele, wiele lat, ponieważ jest odporny na działanie promieni UV, a nawet na uszkodzenia mechaniczne.

Klienci, którzy w aranżacjach swych łazienek wykorzystali fototapety, są z tego wyboru zadowoleni, o czym się dowiadujemy z ich opinii.

Fototapeta jest szybkim i tanim sposobem na zmianę wnętrze każdego pomieszczenia, w tym także i tego, które zazwyczaj aranżujemy na długie lata, a mianowicie łazienki.

Samoprzylepne fototapety do łazienki

Fototapety samoprzylepne są szybkim sposobem na dekorację łazienki. Samoprzylepne fototapety do łazienki mogą być wykonywane na indywidualny wymiar podany przez zamawiającego. Mogą osiągać rozmiary zarówno panoramiczne, jak i mniejsze rozmiary.

Fototapety samoprzylepne mogą być przyklejone bezpośrednio do ściany, jak i do frontów mebli łazienkowych czy drzwi. Są one stosunkowo proste do nałożenia na powierzchnię, dlatego można je nawet samemu przykleić - spód fototapety pokryty jest warstwą kleju, którą przytwierdzamy do podłoża.

Łazienka przyozdobiona samoprzylepną fototapetą niewątpliwie zyska na swej oryginalności, stanie się niepowtarzalnym, pełnym uroku miejscem w każdym domu.

W naszej galerii posiadamy 40 mln zdjęć, więc szansa, że każdy zainteresowany znajdzie w naszej ofercie wzór do swojej łazienki, jest ogromna.

Oferujemy również wykonanie projektów indywidualnych, a także dekoracji z dostarczonych nam prywatnych zdjęć.

Więcej

Fototapety do łazienki  Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker