Obrazy Nowoczesne

OBRAZ NOWOCZESNY
Nowoczesność w domu? Ależ, tak! :-)

Styl nowoczesny w sztuce i architekturze powstał w opozycji do przebogatej ornamentyki XIX wieku. Słynny wówczas architekt, Louis Sullivan, przekonywał, że forma podąża za funkcją. Inny, równie słynny nowoczesny architekt i designer, Le Corbusier, uważał, że dom jest maszyną do mieszkania. W sł...

OBRAZ NOWOCZESNY
Nowoczesność w domu? Ależ, tak! :-)

Styl nowoczesny w sztuce i architekturze powstał w opozycji do przebogatej ornamentyki XIX wieku. Słynny wówczas architekt, Louis Sullivan, przekonywał, że forma podąża za funkcją. Inny, równie słynny nowoczesny architekt i designer, Le Corbusier, uważał, że dom jest maszyną do mieszkania. W słowach tych zamieścił modernistyczny swój zachwyt techniką oraz dążenie do maksymalnej funkcjonalności domostwa. Wśród kryteriów owej nowoczesnej maszyny do mieszkania należy wyróżnić:

Linie proste, równoległe lub prostopadłe, tworzą motywy dekoracyjne, oraz stanowią również podstawę organizacji przestrzeni – wyposażenie domu ma tworzyć wrażenie geometrycznego porządku i harmonii.
Nowoczesny minimalizm to usunięcie zbędnych ornamentów i dekoracji.
Stal nierdzewna i chrom to ulubione materiały nowoczesnych designerów.
Kolory nowoczesnych wnętrz to głównie biel i czerń oraz w różnych tonacjach szarości, brązy i beże.
W nowoczesnych aranżacjach szczególne znaczenie ma przestrzeń . Duże pomieszczenia powinny mieć jak najmniej mebli, by pozostawić jak najwięcej wolnego miejsca.

Często pojęcie styl nowoczesny używamy zamiennie z pojęciem styl współczesny. A to pojęcia znaczeniowo absolutnie nietożsame. Styl nowoczesny, zwany inaczej modernistycznym, wywodzi się z wybitnie unikalnego trendu w sztuce i architekturze, rozwijającego się w pierwszej połowie XX wieku. Natomiast pojęcie styl współczesny to pojęcie tyleż pojemne, co i płynne. Oznacza ono to, co dziś uznawane jest za modne i atrakcyjne. Cechy charakteryzujące styl nowoczesny to: prostota, minimalizm i funkcjonalność. I sprawiają one, że przypomina on czasami współczesne rozwiązania i z tego powodu cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością.

Nie każdy lubi nowocześnie zaaranżowane wnętrza. To styl dla lubiących surowość i oszczędność we wzornictwie. We wnętrzach, w których funkcjonalność jest priorytetem, dekoracyjne dodatki są równie oszczędne w swej formie, jak i liczbie.
Nowoczesny obraz? Ależ, oczywiście... :-)

Nowoczesny obraz to kombinacja wydruku najwyższej klasy, bogatej feerii barw, precyzyjnego wykona-nia, wykończenia oraz modnego motywu. Ale to również wzór dostępny w kilku częściach. Wyjątkowo trafnie w formę tę wpisują się wszelkie abstrakcje. Jeżeli z powodu niewielkiej przestrzeni w domu nie można zastosować wielkiego formatu, to mniejsza wersja tego samego motywu, ale w kilku częściach, jest absolutnie właściwa.

Obrazy nowoczesne świetnie sprawdzają się niemalże w każdym pomieszczeniu naszych domostw. Salon nowoczesnego domu z dominantą w postaci ogromnego nowoczesnego obrazu abstrakcyjnego na jednej ze ścian niewątpliwie będzie stanowił jego oryginalną dekorację. W wielu domach ich właściciele tworzą z obrazów do salonu oryginalne galerie obrazów. Dobrze dobrane nowoczesne obrazy na ściany do salonu nadają mu niepowtarzalnego klimatu i uroku. Także zamieszczenie nowoczesnego obrazu nad łóżkiem w sypialni daje interesujący efekt i zagospodarowywuje wizualnie dużą połać wolnej powierzchni ściany.

Zawieszenie abstrakcyjnego obrazu nasyconego feerią barw na ścianie w pokoju nastolatka zawsze doda mu oryginalności. Nowoczesne obrazy z motywami abstrakcyjnymi są również trafnym wyborem do aranżacji biur. Powiększają je optycznie, a w zależności od motywu - wyciszają albo dodają energii użytkownikom określonego pomieszczenia.
Najpopularniejsze motywy obrazów nowoczesnych

Abstrakcyjne szaleństwo linii i elektryzujące barwy obrazów nowoczesnych ożywiają każde wnętrze. Nie zapominajmy, że bogata kolorystyka wpływa także i na nas samych - może np. sprawić, że zaczniemy pozytywnie myśleć i nabierzemy ochoty do aktywnego działania. Bo kolory mają niebywałą moc wpływu...

Muzą dla abstrakcjonistów jest także natura, jej piękno, przebogata różnorodność oraz niepojęte łączenia linii i kształtów. Artyści modernistyczni przenoszą ją na płótno za pomocą prostych linii i kombinacji barw, które czerpią z jej bogactwa, a także pionów i poziomów, jak również i samej kompozycji. Ich obrazy to przepiękny i wizualny skrót ich inspiracji - Matki Natury.
Jak wybrać odpowiedni motyw obrazu nowoczesnego

Bogactwo motywów obrazów nowoczesnych jest przeogromne - abstrakcja, kolaż, motywy geometryczne, martwa natura, metropolie, kaligrafia, grafika, rośliny, tematyka fantasy, motywy etniczne itp., itd. Zapewne zastanawiacie się, Państwo, jaki motyw będzie właściwy? Czy ten, który Waszym zdaniem pasuje do istniejącej już aranżacji naszego domu, czy też ten, który jest absolutnie w opozycji do niej? Naszym zdaniem jedynymi granicami wyboru jest Wasza wyobraźnia i odwaga. Jakiegokolwiek wyboru dokonacie, na tę chwilę wybór ten będzie najlepszy z możliwych. Poza tym, obrazom - a zwłaszcza obrazom z motywami modernistycznymi - można zmieniać miejsce ich "pobytu". Ich barwy, linie, gra cieni mogą komponować świetnie w niemalże każdym pomieszczeniu.

Wielu klientów do prostego, skromnego wnętrza dobiera nowoczesny obraz z równie prostym i skromnym motywem. Idealnie zapełnia on wówczas pustą powierzchnię ściany. Wnętrze jest harmonijnie stonowane, nie ma wiodącego akcentu w postaci koloru ani dekoracji. W takich wnętrzach znakomicie się wypoczywa po dniu pełnym ciężkiej pracy i stresu. Stonowane barwy motywu nowoczesnego obrazu, współgrającego z resztą wnętrza, koją skołatane nerwy...

Jednakże są i tacy kupujący, którzy poszukują energii emanującej z motywu nowoczesnego obrazu. Motyw światła miasta nad kanapą w skromnym, stonowanym salonie sprawi, że wnętrze ożyje, a nasze oczy będą stymulowane gamą mocnych barw.

Bardzo popularne jest żywa i energetyczna zieleń ulubionej rośliny orientu - bambusa, często w otoczeniu wody i ułożonych w pion kamieni, symbolizujących równowagę i harmonię. To motyw uniwersalny, stosowany często w kuchniach, jadalniach, salonach, a także nawet w sypialniach.

Wśród motywów obrazów nowoczesnych za oryginalne uchodzą motywy w stylu etno. To bardzo interesujący, nowoczesny nurt w wystroju pomieszczeń w ogóle. Nawiązuje się w nim do innych, egzotycznych kultur. Dominują w nim delikatne czernie, głębokie czerwienie, indygo, żółcie, róże i pomarańcze. Styl etniczny wybierają klienci podróżujący po świecie i chcący tę pasję zaakcentować w wystroju własnego domu.
Każdemu według potrzeb... czyli - rodzaje obrazów nowoczesnych

Czynimy ogromne starania, aby spełnić oczekiwania wymagających klientów, oferując im bardzo bogaty katalog obrazów nowoczesnych. Posiadamy ich bogaty wybór, a mianowicie: obrazy drukowane na dwóch płótnach: policanvas (gramatura: 240 g, skład: bawełna - 80%, poliester - 20%) i canvas (gramatura: 360 g, skład: bawełna - 100%). Zachęcamy Państwa również do rozważenia zakupu obrazów drukowanych na szkle, na płycie pcv i na płycie pleksi.

W swojej ofercie drukujemy obrazy nowoczesne w rożnych kształtach i składające się z wielu części: np. tryptyki (obrazy składające się z 3 części), fortyki (obrazy składające się z 4 części) itd.

Proponowane przez nas nowoczesne obrazy powstają na indywidualne zamówienia, a zatem każdy motyw i w każdym kolorze możemy dopasować do Państwa gustów i oczekiwań.

Więcej

Obrazy Nowoczesne  W tej kategorii nie ma produktów.

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker