Obrazy abstrakcyjne

Obrazy abstrakcyjne

Pojęcie abstrakcja pochodzi z języka łacińskiego i oznacza oderwanie. Artyści abstrakcjoniści tworzą swoje dzieła w taki sposób, że są one pozbawione wszelkich cech realizmu - ludzie, zwierzęta, rośliny, przedmioty są na nich nierozpoznawalne. W swej sztuce abstrakcjoniści stosują różne środki wyrazu: rytm, barwę, kontrast, w...

Obrazy abstrakcyjne

Pojęcie abstrakcja pochodzi z języka łacińskiego i oznacza oderwanie. Artyści abstrakcjoniści tworzą swoje dzieła w taki sposób, że są one pozbawione wszelkich cech realizmu - ludzie, zwierzęta, rośliny, przedmioty są na nich nierozpoznawalne. W swej sztuce abstrakcjoniści stosują różne środki wyrazu: rytm, barwę, kontrast, walor, różne wielkości, które zgodnie z ich założeniem mają coś przedstawiać.

We współczesnej sztuce nowoczesnej abstrakcja zajmuje szczególne miejsce. Przykładem jest tu malarstwo, gdzie wśród motywów abstrakcyjnych spotykamy surowe geometryczne kształty, jak i łagodnie zarysowane formy - figury i elementy geometryczne, smugi, cienie, linie, plamy, punkty itp.

Wielu z nas zafascynowanych jest sztuką abstrakcyjną, ponieważ kompozycje abstrakcyjne mają nieograniczone możliwości interpretacyjne - wpatrując się w obrazy abstrakcyjne, doszukujemy się kształtów, które w figurach, plamach lub liniach artysta chciał przemycić, lub znaczenia, które chciał światu przekazać.

Obrazy abstrakcyjne idealnie sprawdzają się we współczesnych wnętrzach, zarówno w zaciszu domostw, jak i we wnętrzach biurowych. Po obrazy abstrakcyjne sięgają także dekoratorzy galerii handlowych, ponieważ abstrakcja świetnie koresponduje z nowoczesnym designem ich wnętrz.

Motywy abstrakcyjne są niezwykle uniwersalne - pasują do salonu, jak i do sypialni, mogą nadać charakteru kuchni i jadalni, mogą także wzmocnić ogólną aranżację gabinetu pana domu, jak i przełamać ją swą nowoczesnością. Obrazy z motywami abstrakcyjnymi świetnie wzbogacają wnętrza klasyczne, jak i nowoczesne.

Kompozycje abstrakcyjne są bardzo zróżnicowane - cechuje je bogata kolorystyka, natężenie barw i mocna dynamika. Dlatego obrazy abstrakcyjne pasują niemalże do każdej aranżacji. Obrazy abstrakcyjne dodadzą życia każdemu wnętrzu: salonowi, kuchni, jadalni, a nawet pokojowi zbuntowanego nastolatka! . Jednakże co ciekawe, energetyczny wystrój pomieszczenia, uzyskany dzięki intensywnym połączeniem kontrastowych kolorów, może wnętrze zarówno stonować, jak i je wyciszać. Efekt ten zależy od samej barwy, jej nasycenia, ale przede wszystkim od wzoru i jego dynamiki. Abstrakcja jest uniwersalna! Obrazy abstrakcyjne nadają niepowtarzalnego charakteru i czynią stylowym każde ozdobione nimi wnętrze. Abstrakcyjne obrazy to pomysł, który każda pani domu powinna rozważyć, by zaaranżować swoje domostwo w oryginalny i nowoczesny sposób.

U nas znajdziesz "obraz abstrakcja" w najnizszej cenie. Obrazy abstrakcja to idealna dekoracja do wyróznienia swojej ściany. Obrazy abstrakcyjne dzięki naszej galerii można idealnie podzielić na rożne kompozycje składające sie z trzech czy nawet 10 elementów.

Każdy może mieć we własnym domu oryginalne dzieło sztuki o najwyższej jakości! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Życzymy udanych zakupów!

Więcej

Obrazy abstrakcyjne  W tej kategorii nie ma produktów.

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker